E-Shop
Newsletter

Získávejte nejnovější informace a akční nabídky z našeho eshopu.

Anketa

Líbí se Vám tento e-shop systém?

Celkem hlasů: 13897
Nejnovější

Canopus DVRaptor RT2

Počítače » Bazar » Grafické karty

Canopus DVRaptor RT2
Canopus DVRaptor RT2
Cena s DPH:990.00 Kč
Záruka:12 měs.
Dostupnost:Nedostupné
ks

Canopus DVRaptor RT2
Střih v reálném čase bez dlouhého čekání na přepočítání provedených změn je velkým snem každého digitálního filmaře. Výrobci hardwaru se předhání v nabídce akceleračních karet, které na sebe přebírají výpočetní úkoly za procesor a umožňují tak střih v reálném čase (realtime). Jednou z nich je právě i Canopus DVRaptor RT2, která spolupracuje se střihovým programem Adobe Premiere.

 


Komplexní řešení
Hned na začátku se sluší poznamenat, že tato karta neslouží pouze k samotné akceleraci pro realtime střih, ale zároveň obsahuje digitální rozhraní IEEE1394 (iLink, FireWire). Přímo na kartě je navíc integrován také hardwarový Advanced Canopus Codec, který mimo jiné zabezpečuje i analogový audio a video výstup.

 

DVRaptor RT2 umožňuje zpracovávat v reálném čase až tři kanály videa a teoreticky neomezený počet stop s animovanými titulky či grafikou přímo z časové osy Adobe Premiere. Pokud k tomu ale ještě připočteme Canopus Video Filter, který dovoluje kombinovat více efektů v rámci jedné časové osy a vytvářet tak mezi nimi plynulý přechod, je zřejmé, že v množství efektů použitých na jedné stopě nejste prakticky omezeni. Na druhé straně je nicméně třeba podotknout, že Raptor využívá tzv. škálovatelnou architekturu, patentovanou firmou Canopus, takže s rostoucím výkonem počítače rostou i schopnosti karty.

 

Nyní už se ale podívejme, co všechno vlastně Raptor v reálném čase zvládne. Vedle 24 filtrů (obraz v obraze, klíčování pomocí jasového kanálu, emboss, perokresba...) a celé řada 2D/3D přechodů stojí za zmínku především barevné korekce s vektorskopem a křivkovým monitorem nebo filtr pro změnu rychlosti v rozmezí od 100% do +/- 10 000%. Samozřejmostí jsou pak pohyblivé titulky a přechodový efekt 3D obraz v obraze.

Vstupy a výstupy
Záznam dokáže nabírat současně až ze tří zdrojů a navíc si poradí také s automatickým rozdělováním scén.

Na DVRaptoru RT2 budete nějaké mínus hledat jen obtížně. Karta funguje bezchybně a stabilně i při nejnáročnějších střihových úkolech a společně s ADVC-50 tvoří univerzální nástroj pro zpracování digitálního i analogového videa.

Minimální konfigurace:PIII 700, 256 MB RAM, 24-bit nebo 32-bit grafická karta s hardware DirectDraw overlay při rozlišení 1024x768 (pro Xplode jen 32bit)
Operační systém:Windows XP/2000
Digitální vstup/výstup: IEEE1394 4-pin (i.Link, FireWire)
Analogový výstup: video kompozitní (RCA) a komponentní Y/C (S-Video), stereofonní audio (RCA)
Web: www.syntex.cz/produkty/canopus/raptorrt2/raptorrt2.htm